ابزار لودینگ وبلاگ

|

ابزارهای وبلاگ نویسی

آموزش ترفندهای پاور پوینت - حسابداری دولتی
X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
پیشنهاد میکنیم از قسمتهای مختلف سایت بازدید نمایید.
مطمئنأ تمامی شما نرم افزار مایکروسافت پاورپوینت را میشناسید. به وسیله پاورپوینت میتوانید اسلایدهایی از ناگفتنی های خود فراهم آورید ، آن را تزئین کنید و در نهایت بر روی صفحه نمایش یا به کمک یک ویدیو پروژکتور بر روی پرده به نمایش درآورید. . .محیط این نرم افزار بر عکس محیط MS Word جای گزافه گویی نیست ، بلکه شما در آن رئوس مطالب را می گویید و شکلها و نمودارهای خود را در آن نمایش می دهید و در نهایت آنچه در ذهنتان می گذرد و در قالب بیان نمی گنجد را به تصویر میکشید. اسلایدهای حاصل در اصل پوستری از سخنان شما هستند. نکات کلیدی خاصی در پاورپوینت نهفته است که با دانستن آنها میتوانید به این بوم متحرک ، طراوت بیشتری ببخشید. در این ترفند قصد داریم به معرفی این نکات اساسی و کلیدی بپردازیم.
ویژه وبلاگنویسان برای مشاهده کامل متن به ادامه مطلب بروید
 

چیدمان داخلی یک اسلاید

سعی کنید اکثر تغییر و تحولات مورد نظر خود را از طریق روشهای کلی و استانداردی که powerpoint ارائه می نماید انجام دهید. هر چیز در پاور پوینت در قاب مخصوص خود جای می گیرد. مثلا نمی توان در یک اسلاید شروع به تایپ نمود. باید یک جعبه متنی داشته باشیم و در آن متن یا تیتر مورد نظر خود را بنویسیم. برای ارائه و نمایش مجموعه اسلایدهایتان کلید f5 را بفشارید و برای رفتن از یک اسلاید به اسلاید بعدی کافی است یکبار ماوس را کلیک کنید و یا دکمه فلش سمت راست یا بالا را بفشارید. f5 نمایش را از اولین اسلاید شروع می کند.

ساختن اسلاید و پنهان کردن آن گزینه duplicate silde منوی insert از اسلاید جاری یک کپی دیگر درست می کند. ترفند کلیک راست روی آیکن اسلاید برای حذف یا پنهان کردن اسلایدها نیز بسیار کارآمد است. امتحانش کنید hidden یا پنهان بودن یک اسلاید برای اسلایدهای توضیحی که به کمک hyperlink به سراغشان می رویم. ولی نمی خواهیم در روال عادی نمایش دیده شوند و فقط در صورتی که رویشان کلیک کنیم نشان داده شوند.

اسلایدها افقی یا عمودی

می توانید بگویید اسلایدها lanscape و portrait باشند. برای این کار سراغ page setup از منوی file بروید. نمی توان در آن واحد در یک نمایش هم اسلاید عمودی و هم اسلاید افقی داشته باشیم. برای چنین هدفی بایستی دو نمایش جداگانه بسازید و در اولی یک لینک به دومی ایجاد کنید. نمایش اول دارای تنظیم صفحات افقی و نمایش دوم دارای تنظیم صفحات عمودی می باشد.

در خاتمه نمایش دوم درباره آن را لینک به نمایش اول می کنید. در حین اجرای یک پرزنتیشن برای متوقف ساختن یا ادامه دادن نمایش در پرزنتیشن کلید s و یا علامت بعلاوه را بفشارید برای ختمه نمایش اسلایدها esc و یا ctrl + break را بفشارید.

برای رفتن به یک اسلاید با شماره خاص شماره اسلاید را وارد نموده enter را فشار دهید. برای رفتن به اسلاید مخفی بعدی از کلید h استفاده کنید. برای رفتن به اولین اسلاید ۱ enter+ را بفشارید و یا آنکه هر دو دکمه ماوس را همزمان دو ثانیه نگهدارید.

توقف نمایش اسلایدها

برای آنکه در حین نمایش متوقف شوید و یک صفحه با زمینه مشکی رنگ نشان داده شود کلیه b را بفشارید. برای نمایش یک صفحه یا زمینه سفید کلید w را بفشارید. استفاده از اشاره گر ماوس به عنوان پرینتر برای نمایش یا مخفی کردن اشاره گر ماوس و همینطور نوار ابزار slideshow در حین نمایش کلید a و یا علامت مساوی را بفشارید. (بعضی وقتها علامت سفید اشاره گر ماوس روی زمینه نمایش ما خیلی به چشم می آید) برای تبدیل اشاره گر ماوس به یک نقطه رنگی مثل یک پوینتر ctrl + p کمک بگیرید.

برای مخفی کردن سریع نوار ابزار slideshow کلید ctrl + h و برای خاموش کردن آن ظرف ۱۵ ثانیه ctrl + u را بفشارید. برای نمایش دوباره اشاره گر ماوس ctrl + a در خدمت شماست.

برای اجرای انیمیشن بعدی یا رفتن به اسلاید بعدی از n استفاده کنید. برای قبلی هم از p استفاده نمایید. ساختن یک اسلاید خلاصه مطالب اگر به طور خلاصه در یک اسلاید بخواهید بگویید که در اسلایدهای بعدی چه خواهید گفت یک اسلاید خلاصه مطالب بسیار کارآمد خواهد بود. برای این کار به نمایش slide sorter از منوی view بروید و در آنجا اسلایدهای مورد نظر برای خلاصه سازی را با پایین نگهداشتن کلید shift انتخاب کنید. سپس از نوار ابزار slide sorter گزینه summary slide را انتخاب کنید.

این اسلاید خلاصه به صورت پیش فرض به عنوان دومین اسلاید نمایش قرار می گیرد و حاوی تیتر اسلایدهای منتخب خواهد بود. خلاصه مطالب به طور پیش فرض دارای رئوس مطالب تیترهای اسلایدهای موجود می باشد.

ایجاد دکمه های عملیاتی ( Action Button ) در پاورپوینت



دکمه عملیاتی یا Action Button به دکمه یا تصویری گفته می شود که هنگام کلیک روی آن عملیات خاصی اجرا شود ( عملیاتی مثل رفتن به یک اسلاید خاص یا اجرای یک فایل خاص ) .

برای استفاده از این دکمه ها روی شکلی که می خواهیم به عنوان دکمه عملیاتی برنامه ریزی شود راست کلیک کرده و گزینه Action Buttons را انتخاب می کنیم . در پنجره باز شده از کادر Hyperlink to عملی که می خواهیم انجام شود را انتخاب می کنیم . گزینه های این کادر عبارتند از :

Next Slide: رفتن به اسلاید بعدی
Previous Slide: رفتن به اسلاید قبلی
First Slide: رفتن به اسلاید اول
Last Slide: رفتن به اسلاید آخر
Last Slide viewed: رفتن به آخرین اسلاید مشاهده شده
End Show : خروج از نمایش
Custom Show : اجرای یک Show خاص ( Show  ترتیب یا انتخاب خاص از اسلاید های موجود می باشد و برای ساخت Show باید از منوی Slide Show گزینه Custom Show را کلیک کنیم ) .
Slide: دراین حالت می توان کلیه اسلایدها را مشاهده واسلایدموردنظرراانتخاب نمود.
URL: برای Link دادن به آدرس های اینترنتی
Other PowerPoint Presentation: برای ارتباط دادن به دیگر فایلهای نمایشی PowerPoint
Other File: در این حالت می توان انواع فایلها را ازهر نوعی که باشد انتخاب کرد تا هنگام کلیک روی دکمه فایل انتخاب شده اجرا شود .

بعد از انتخاب عمل مورد نظر دکمه OK را کلیک می کنیم .

آشنایی با تعدادی ترفند مهم در پاورپوینت


نرم افزار Ms power point این امکان را فراهم آورده است که در آن اسلایدهایی از ناگفتنی های خود فراهم آورید بر روی صفحه نمایش یا به کمک یک ویدیو پروژکتور بر روی دیوار نشان دهید.

محیط این نرم افزار بر عکس محیط Ms word جای گزافه گویی نیست بلکه در آن رئوس مطالب را می گویید و شکلها و نمودارهای خود را در آن نمایش دهید و آنچه در ذهنتان می گذرد و در قالب بیان نمی گنجد را در آن بیاورید.

این اسلایدها در واقع پوستری از سخنان شما هستند . بهتر است اگر رنگ و لعابی به آنها بدهید و از تم های گرافیکی نیز در آنها استفاده کنید. برای این هدف کافی است روی اسلاید (خارج از جعبه های تیتر و مطلب) کلیک راست کرده و گزینه slide Design را انتخاب کنید.

با انتخاب این گزینه در سمت راست صفحه یک ناحیه جدید باز می شود که در آن نمونه هایی از تم های موجو نشان داده شده است . با کلیک روی هر یک از آنها زمینه کلید اسلایدهای شما به آن شکل در می آید. چیدمان داخلی یک اسلاید سعی کنید اکثر تغییر و تحولات مورد نظر خود را از طریق روشهای کلی و استانداردی که power point ارائه می نماید انجام دهید. هر چیز در پاور پوینت در قاب مخصوص خود جای می گیرد. همین طوری نمی توان در یک اسلاید شروع به تایپ نمود.

باید یک جعبه متنی داشته باشیم و در آن متن یا تیتر مورد نظر خود را بنویسیم. برای ارائه و نمایش مجموعه اسلایدهایتان بدون هول شدن f5 را بفشارید و برای رفتن از یک اسلاید به اسلاید بعدی کافی است یکبار ماوس را کلیک کنید و یا دکمه فلش سمت راست یا بالا را بفشارید.

 F5 نمایش را از اولین اسلاید شروع می کند. ساختن اسلاید و پنهان کردن آن گزینه Duplicate silde منوی insert از اسلاید جاری یک کپی دیگر درست می کند. ترفند کلیک راست روی آیکن اسلاید برای حذف یا پنهان کردن اسلایدها نیز بسیار کارآمد است. امتحانش کنید Hidden یا پنهان بودن یک اسلاید برای اسلایدهای توضیحی که به کمک Hyperlink به سراغشان می رویم. ولی نمی خواهیم در روال عادی نمایش دیده شوند و فقط در صورتی که رویشان کلیک کنیم نشان داده شوند کلی به کار می آید.

اسلایدها افقی یا عمودی می توانید بگویید اسلایدها Lanscape و portrait باشند. برای این کار سراغ page setup از منوی file بروید. نمی توان در آن واحد در یک نمایش هم اسلاید عمودی داشت و هم اسلاید افقی. برای چنین هدفی بایستی دو نمایش جداگانه بسازید و در اولی یک لینگ به دومی ایجاد کنید. نمایش اول دارای تنظیم صفحات افقی و نمایش دوم دارای تنظیم صفحات عمودی می باشد. در خاتمه نمایش دوم درباره آن را لینک به نمایش اول می کنید.

در حین اجرای یک پرزنتیشن برای متوقف ساختن یا ادامه دادن نمایش در پرزنتیشن کلید s و یا علامت بعلاوه را بفشارید برای ختمه نمایش اسلایدها ESC و یا ctrl+BREAK را بفشارید. برای رفتن به یک اسلاید با شماره خاص شماره اسلاید را وارد نموده Enter را فشارید. برای رفتن به اسلاید مخفی بعدی از کلید H استفاده کنید. برای رفتن به اولین اسلاید ۱+Enter را بفشارید و یا آنکه هر دو دکمه ماوس را همزمان دو ثانیه نگهدارید.

توقف نمایش اسلایدها برای آنکه در حین نمایش متوقف شوید و یک صفحه با زمینه مشکی رنگ نشان داده شود کلیه B را بفشارید. برای نمایش یک صفحه یا زمینه سفید کلید W را بفشارید. استفاده از اشاره گر ماوس به عنوان پرینتر برای نمایش یا مخفی کردن اشاره گر ماوس و همینطور نوار ابزار slide show در حین نمایش کلید A و یا علامت مساوی را بفشارید. (بعضی وقتها علامت سفید اشاره گر ماوس روی زمینه نمایش ما خیلی توی چشم می آید) برای تبدیل اشاره گر ماوس به یک نقطه رنگی مثل یک پوینتر ctrl + p کمک بگیرید.

برای مخفی کردن سریع نوار ابزار sild show کلید ctrl+H و برای خاموش کردن آن ظرف ۱۵ ثانیه ctrl + u را بفشارید. برای نمایش دوباره اشاره گر ماوس ctrl+A در خدمت شماست. برای اجرای انیمیشن بعدی یا رفتن به اسلاید بعدی از N استفاده کنید.

 برای قبلی هم از P ساختن یک اسلاید خلاصه مطالب اگر به طور خلاصه در یک اسلاید بخواهید بگویید که در اسلایدهای بعدی چه خواهید گفت یک اسلاید خلاصه مطالب بسیار کارآمد خواهد بود. برای این کار به نمایش slid sorter از منوی viewبروید و در آنجا اسلایدهای مورد نظر برای خلاصه سازی را با پایین نگهداشتن کلید shiftانتخاب کنید.

سپس از نوار ابزار slide sorter گزینه summary slide را انتخاب کنید. این اسلاید خلاصه به صورت پیش فرض به عنوان دومین اسلاید نمایش قرار می گیرد و حاوی تیتر اسلایدهای منتخب خواهد بود.

خلاصه مطالب به طور پیش فرض دارای رئوس مطالب تیترهای اسلایدهای موجود می باشد.

شماره گذاری ، نوشتن Footer و تاریخ گذاری اسلاید ها در پاورپوینت

شماره گذاری اسلاید ها :

بهتر است هنگام طراحی اسلایدها آنها را شماره گذاری کنیم ، این کار به ما کمک می کند هنگام ایجاد پیوند بتوانیم سریع تر این کار را انجام دهیم . برای شماره گذاری از منوی Insert  گزینه ء Slide Number را انتخاب می کنیم . در پنجره باز شده گزینه Slide Number را انتخاب کرده و در پایان دکمه Apply to All را کلیک می کنیم .

نوشتن Footer یا پاصفحه برای اسلایدها :

از منوی View  گزینه ء Header and Footer را انتخاب می کنیم . در پنجره باز شده گزینه Footer را انتخاب کرده و متن دلخواه را در کادر پایین می نویسیم . در پایان دکمه Apply to All را کلیک می کنیم .

تاریخ گذاری اسلاید ها :

برای تاریخ گذاری از منوی Insert  گزینه ء Date and Time  را انتخاب می کنیم . در پنجره باز شده یکی از دو گزینه زیر را برای نوع تاریخ انتخاب کرده و در پایان دکمه Apply to All را کلیک می کنیم :

Update Utomatically : تاریخ به روز شونده
Fixed : تاریخ ثابت ( که در کادر زیر کلمه Fixed وارد می کنیم )

چگونه پاورپوینت جذابتر ارائه کنیم ؟

‏ ‏زمان را کاهش دهید

به منظور اینکه مطالب ارائه شده‌تان عادی و در عین حال با سازماندهی مناسب به نظر برسد، باید آن را ‏چندین بار مرور کنید. برای انجام این کار به گونه‌ای کارآمد، برنامه ‏PowerPoint، دارای یک ویژگی با نام ‏Rehearse Timings‏ است. از این ویژگی می‌توانید برای بررسی طول مدت زمان ارائه مطالب استفاده کرده ‏و در ضمن اطمینان یابید که مدت زمان زیادی را بر روی هر اسلاید صرف نکرده‌اید.

بدین منظور در هر یک از نماهای ‏Normal‏ یا ‏Slide Sorter، به ترتیب گزینه‌های ‏Show‏ و ‏Rehearse Timings‏ ‏را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید بـا کلیک روی دکمـه ‏Rehearse Timings‏ در نـوار ابزار ‏Slide Sorter‏ (که ‏هر زمان در نمای ‏Slide‏ ‏Sorter، مطالب را مشاهده کنید، نمایش داده می‌شود)، آن را راه‌اندازی کنید. به ‏محض انجام این کار، مطالب ارائه شده به صـورت ‏Slide Show، آغـاز می‌شـوند و بـا نمـایـش نـوار ابـزار ‏Rehearse Timings، تکمیل می‌شود. در این حالت، شما باید به توضیح در مورد اول اسلایدتان بپردازید؛ ‏درست مانند آنکه این کار را در حضور عـده‌ای از افراد انجام می‌دهید. با کلیک ماوس به اسلاید بعدی بروید و ‏سپس به توضیح اطلاعات موجود در اسلاید دوم بپردازید. این فرآیند را تا زمانی که کل مطالب ارائه شوند، ‏تکرار کنید.

سپس یک کادر پیام ظاهر شده و طول کلی ارائه مطالب را مشخص خواهد کرد و از شما خواهد پرسید که ‏آیا مایلید اسلایدها را زمان‌بندی کنید یا خیر. دکمه ‏Yes‏ را انتخاب کنید تا مطالب را در نمای ‏Slide Sorter‏ ‏مشاهده کرده و ببینید در چه مدت زمانی هر اسلاید را نمایش داده‌اید. (اگر قصد دارید مجدداً این فر‌آیند را ‏تکرار کرده و یا زمان‌بندی جدیدی را اعمال کنید، گزینه ‏No‏ را برگزینید).

در نهایت، به خاطر داشته باشید که ویژگی ‏Rehearse Timings‏ فقط یک ابزار است. اگر قصد دارید این ‏مطالب را خودتان برای افرادی دیگر نمایش دهید ( به جای آنکه در کیوسک‌ هایی نمایش داده شوند)، ‏می‌توانید خودتان به صورت دستی سرعت هر اسلاید را مشخص کنید. به منظور انجام ایـن کـار، ‏گزیـنه‌هـای ‏Set Up Show‏ > ‏Slide Show‏ را انتخاب کنید.

در بخش ‏Advance Slides، گزینه ‏Manually‏ را انتخاب کنید. با کلیک روی دکمه ‏OK، کادر محاوره‌ای ‏Set Up ‎Show‏ را ببندید.‏

۲٫ قدرت لیست ها (استفاده از بالت‌)

با قرار دادن اطلاعات بیش از حد، در هنگام ارائه مطالب خود از طریق ‏PowerPoint‏ ممکـن است ارائه ‏مطالبتان را خـراب کنید. به منظور جلوگیـری از گیـج و یا کسل شدن مخاطبـان در مواجهه با حجم زیاد ‏اطلاعات، جملات کاملی را با چندین کلمه ایجاد کرده و سپس با استفاده از بالت‌ها و بصورت لیست آنها را نمایش دهید.

خوشبختانه، استفاده از بالت‌ها در ‏PowerPoint‏ آسان است. برنامه ‏PowerPoint‏ به طور پیش فرض از ‏چیدمان ‏Title And Text‏ بـرای تمامـی اسلایدهـای ارائه مطلب بهره می‌گیرد. اگر روی منوی ‏Insert‏ و ‏سپس ‏New Slide‏ کلیک کنید، ‏PowerPoint‏ اسلاید جدیدی را با ‏استفاده از این چیدمان ایجـاد می‌کند. روی کادر پایینـی اسلاید (متن) کلیـک کنید و متـن مـوردنظر برای ‏اولین بـالت را وارد کنید. دکمه ‏Enter‏ را فشار دهید تا بالت دیگری ایجاد شود و همین روند را ادامه دهید.

همچنین می‌توانید بالت‌هایی را به متن فعلی اضافه کنید. به منظور انجام این کار، پاراگراف‌ها را انتخاب ‏کرده و روی دکمه ‏Bullets‏ در نوار ابزار ‏Format‏ کلیک کنید. از آنجائیکه دکمه ‏Bullets‏ دو حالته است، ‏می‌توانید با انتخاب پاراگراف‌های مناسب و سپس کلیک روی دکمه ‏Bullets، بالت‌ها را حذف کنید. به منظور ‏تغییر نحوه ظاهر شدن بالت‌ها، بالت‌های موجود در اسلاید را انتخاب کرده و به ترتیب گزینه‌های ‏Format‏ و ‏Bullets And Numbering‏ را انتخاب کنید. در کادر محاوره‌ای ‏Bullets And Numbering‏ روی زبانه ‏Bulleted‏ ‏کلیک کرده و یک سبک بالت را انتخاب و سپس روی ‏OK‏ کلیک کنید.

همچنین می‌توانید از یک تصویر به عنوان بالت بهره ببرید. به منظـور انجام این کار، روی دکمه ‏Picture‏ در ‏صفحه ‏Bulleted‏ در کادر محاوره‌ای ‏Bullets And Numbering‏ کلیک کنید. در کادر محاوره‌ای ‏Picture Bullet‏ ‏پیمایش کنید تا تصویر گرافیکی یا فایل مورد نظر را یافته و روی آن دابل کلیک کنید. روش دیگر برای تغییـر ‏بالت‌ها، بزرگ‌تر یا کوچک‌تر ساختن آنها به نسبت متن است. به صورت پیش فرض، اندازه بالت‌ها، ۷۵% ‏اندازه متن است. به منظور افزایش (یا کاهش) اندازه آنها، بالت‌ها را انتخاب کرده و سپس کادر محاوره‌ای ‏Bullets And Numbering‏ راباز کنید. در کادر متنی ‏Size‏ مقدار در صدی (از ۲۵% تا ۴۰۰%) را وارد کرده و ‏سپس روی ‏OK‏ کلیک کنید.

در صورت لزوم از اعداد استفاده کنید

در حالی که بالت‌ها متداول‌ترین نشانه‌گذار در برنامه ‏PowerPoint‏ هستند، بهتر است زمانی که قصد دارید ‏ترتیبی را نشان دهید(فرضاً دستور تهیه غذا یا طرز ایجاد دستگاهی را شرح دهید)، از اعداد استفاده کنید.

برای انجام این کار، ابتدا پاراگراف‌ها را انتخاب کرده و سپس روی دکمه ‏Numbering‏ کلیک کنید. برای حذف ‏این اعداد، بار دیگر روی دکمه ‏Numbering‏ کلیک کنید. همچنین می‌توانید با کلیک روی دکمه ‏Bullets، از ‏حالت اعداد به بالت سوئیچ کنید.‏

۳٫ یک تصویر برابر با هزار کلمه است

برخی مطالعات نشان داده‌اند که افراد اطلاعات تصویری را ۵ برابر بهتر از زمانی که همان اطلاعات به صورت ‏متنی در اختیار آنها قرار داده شده باشد، یاد می‌گیرند. بنابراین چرا از تصاویر در ارائه مطلب خود استفاده ‏نکنید؟ به عنوان مثال، اگر قصد دارید در مورد آلودگی هوای محلی صحبت کنید، تصاویر ماهی‌های مرده، ‏بیشتر تاثیر‌گذار خواهد بود تا مجموعه‌ای از آمار.

به منظور وارد کردن یک تصویر دیجیتالی، ابتدا از منوی ‏View، گزینه ‏Normal‏ را انتخاب کنید تا اسلاید در ‏نمای ‏Normal‏ نمایش داده شود. سپس به ترتیب گزینه‌های ‏Picture ‎،Insert‏ و ‏From File‏ را انتخاب کنید تا ‏کادر محاوره‌ای ‏Insert Picture‏ ظاهر شود. سپس تصویر مورد نظر را یافته و روی فایل دابل کلیک(۲ بار کلیک متوالی) کنید تا آن ‏را در اسلاید خود وارد کنید.

PowerPoint‏ به صورت خودکار، تصویر را در اسلاید قرار می‌دهد. همچنین می‌توانید از دستگیره‌های مربوطه ‏برای تغییر اندازه تصویر بهره گیرید و یا روی تصویر دابل کلیک کنید تا کادر محاوره‌ای ‏Format Picture‏ نمایش ‏داده شود. سپس روی زبانه ‏Size‏ کلیک کنید و اندازه‌های مربوطه را در کادرهای متنی ‏Height‏ و ‏Width‏ وارد ‏کنید. روی ‏OK‏ کلیـک کنید تـا کـادر محاوره‌ای ‏Format Picture‏ بسته شود.

به منظور تـاثیر‌گذاری بیشتر، می‌تـوانید در تصاویـر تغییراتی ایجاد کنید تا به صـورت سایه‌دار روی اسلاید ‏شما نمایش داده شوند. برای انجام این کار، روی عکس دابل کلیک کنید تا کادر محـاوره‌ای ‏Format Picture‏ ‏نمایش داده شود. روی زبانه ‏Picture‏ کلیک کنید،‌ سپس روی لیست بازشوی ‏Color‏ در بخش ‏Image ‎Control‏ کلیک کرده و گزینه ‏Wash-out‏ را انتخاب کنید. به منظور مشاهده نحوه نمایش تصویر، روی دکمه ‏Preview‏ کلیک کنید. اگر آن افکت را پسندیدید، روی عکس کلیک راست کرده و از منوی میانبر، گزینه ‏Order ‎and Send To Back‏ را انتخاب کنید.‏








تاریخ : جمعه 5 آبان 1391 | 20:05 | چاپ | نویسنده: میلاد فروهر | نظرات (0) (0 لایک)
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.
کلیه حقوق مادی و معنوی محفوظ است.هرگونه کپی برداری ممنوع میباشد 

  • پاتوق مقالات شما