ابزار لودینگ وبلاگ

|

ابزارهای وبلاگ نویسی

رسیدگی به مانده‌های اول دوره - حسابداری دولتی
X
تبلیغات
رایتل
پیشنهاد میکنیم از قسمتهای مختلف سایت بازدید نمایید.


شرکت آلفا در سال‌های مالی گذشته توسط انواع موسسات حسابرسی (معتبر، نیمه معتبر و متفرقه) حسابرسی شده است. حسابرس سال مالی قبل (29/12/1389)، نسبت به صورت‌های مالی شرکت آلفا اظهار نظر مقبول ارائه داده است. موسسه حسابرسی شما برای حسابرسی صورت‌های مالی شرکت آلفا برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 1390 منصوب شده است.

موسسه حسابرسی شما نسبت به مانده‌های نقل شده از سال مالی 1389 چه مسوولیتی دارد؟ آیا می‌تواند اظهار نظر کند که نظر به اینکه صورت‌های مالی سال مالی قبل شرکت آلفا توسط یک موسسه حسابرسی، حسابرسی شده و نسبت به آن اظهار نظر مقبول ارائه شده، بنا براین فرض بر این است که کلیه مانده‌های نقل از سال مالی قبل از نظر استانداردهای حسابداری صحیح است و حسابرس سال جاری باید تنها اقلام و عملیات سال مالی منتهی به 29/12/1390 را حسابرسی کند و نسبت به صحت یا نادرستی مانده‌های نقل شده از سنوات قبل هیچگونه مسوولیتی ندارد. توجه داشته باشید که شما نسبت به ترازنامه شرکت آلفا در 29/12/1390 اظهار نظر می‌کنید. اگر مورد با اهمیتی در رابطه با هر کدام از اقلام ترازنامه در پایان سال مالی 1390 وجود داشته باشد، باید آنرا در گزارش خود درج کنید. حال، از کجا مطمئن هستید که اقلام نقل شده از سال‌های قبل که در تراز نامه پایان سال مالی 1390 هم منعکس است، صحیح یا طبق استانداردهای حسابداری منعکس شده و طبق استانداردهای حسابرسی نیز حسابرسی شده است.در مورد سود و زیان سال جاری هم چنین مسائلی وجود دارد. آیا موجودی گیری و ارزش گذاری موجودی پایان سال مالی قبل طبق استانداردهای حسابداری انجام شده و حسابرس سال مالی قبل رسیدگی خود را طبق استانداردهای حسابرسی اجرا کرده است؟ آیا اقلام مربوط به سنوات مالی قبل که در صورت سود و زیان سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 1390 منعکس می‌گردد، صحیح هستند؟
شرکت آلفا در سال‌های مالی گذشته توسط انواع موسسات حسابرسی (معتبر، نیمه معتبر و متفرقه) حسابرسی شده است. حسابرس سال مالی قبل (29/12/1389)، نسبت به صورت‌های مالی شرکت آلفا اظهار نظر مقبول ارائه داده است. موسسه حسابرسی شما برای حسابرسی صورت‌های مالی شرکت آلفا برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 1390 منصوب شده است.
موسسه حسابرسی شما نسبت به مانده‌های نقل شده از سال مالی 1389 چه مسوولیتی دارد؟ آیا می‌تواند اظهار نظر کند که نظر به اینکه صورت‌های مالی سال مالی قبل شرکت آلفا توسط یک موسسه حسابرسی، حسابرسی شده و نسبت به آن اظهار نظر مقبول ارائه شده، بنا براین فرض بر این است که کلیه مانده‌های نقل از سال مالی قبل از نظر استانداردهای حسابداری صحیح است و حسابرس سال جاری باید تنها اقلام و عملیات سال مالی منتهی به 29/12/1390 را حسابرسی کند و نسبت به صحت یا نادرستی مانده‌های نقل شده از سنوات قبل هیچ‌گونه مسوولیتی ندارد.
توجه داشته باشید که شما نسبت به ترازنامه شرکت آلفا در 29/12/1390 اظهار نظر می‌کنید. اگر مورد با اهمیتی در رابطه با هر کدام از اقلام ترازنامه در پایان سال مالی 1390 وجود داشته باشد، باید آن‌را در گزارش خود درج کنید. حال، از کجا مطمئن هستید که اقلام نقل شده از سال‌های قبل که در تراز نامه پایان سال مالی 1390 هم منعکس است، صحیح یا طبق استانداردهای حسابداری منعکس شده و طبق استانداردهای حسابرسی نیز حسابرسی شده است.
در مورد سود و زیان سال جاری هم چنین مسائلی وجود دارد. آیا موجودی گیری و ارزش گذاری موجودی پایان سال مالی قبل طبق استانداردهای حسابداری انجام شده و حسابرس سال مالی قبل رسیدگی خود را طبق استانداردهای حسابرسی اجرا کرده است؟ آیا اقلام مربوط به سنوات مالی قبل که در صورت سود و زیان سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 1390 منعکس می‌شود، صحیح هستند؟
* عضو انجمن حسابدارن خبره مدیریت انگلستان


تاریخ : شنبه 10 دی 1390 | 02:49 | چاپ | نویسنده: میلاد فروهر | نظرات (0) (0 لایک)
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.
کلیه حقوق مادی و معنوی محفوظ است.هرگونه کپی برداری ممنوع میباشد 

  • پاتوق مقالات شما