ابزار لودینگ وبلاگ

|

ابزارهای وبلاگ نویسی

نرخ بهره بانکی آمریکا تا 2 سال آینده در سطح صفر تثبیت شد - حسابداری دولتی
X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
پیشنهاد میکنیم از قسمتهای مختلف سایت بازدید نمایید.
فدرال رزرو آمریکا با اذعان به چشم انداز مبهم و تیره اقتصاد آمریکا در میان مدت اعلام کرد قصد دارد نرخ بهره بانکی این کشور را حداقل تا سال 2013 میلادی بدون تغییر حفظ کند.

آسوشیتدپرس:کارشناسان اقتصادی بر این باورند که شرایط بحرانی اقتصاد آمریکا مقامهای فدرال رزرو را مجبور کرده است تا نرخ بهره بانکی را تا اواسط سال 2013 میلادی در حد صفر درصد ثابت نگه دارد .
این برای نخستین بار است که فدرال رزرو آمریکا رسما تثبیت نرخ بهره بانکی را تا مدت زمان مشخصی اعلام کرده است .
این تصمیم فدرال رزرو روز گذشته با هفت رای مثبت در برابر سه رای منفی به تصویب رسیده است . برخی مقامهای ارشد فدرال رزرو آمریکا نسبت به افزایش فشارهای تورمی در اقتصاد این کشور هشدار می دهند .
تصمیم فدرال رزرو آمریکا مبنی بر حفظ نرخ بهره بانکی موجب برقراری آرامش نسبی در بازار وال استریت شد و شاخص سهام در بازار سهام آمریکا را افزایش داده است .
بر اساس این گزارش اقدام اخیر موسسه رتبه بندی استاندارد پورز در کاهش رتبه اعتباری آمریکا موجب کاهش چشمگیر شاخص های بورس در بازارهای بین المللی شده بود .
فدرال رزرو آمریکا طی بیانیه ای اعلام کرد برخی عوامل مقطعی و زود گذر مثل افزایش قیمت انرژی و بحران ژاپن نیز تاثیر زیادی در کاهش رشد و رونق اقتصادی آمریکا داشته است . بن برنانکه رییس فدرال رزرو آمریکا تاکید کرد در صورت کاهش نگرانیهای بین المللی در خصوص قیمت انرژی و بحران ژاپن رشد اقتصادی آمریکا در شش ماه دوم 2011 افزایش خواهد یافت .
مارک زندی کارشناس ارشد موسسه مودی در این باره گفت مقامهای رسمی فدرال رزرو نگران وضعیت اقتصادی آمریکا هستند . تصمیم فدرال رزرو برای پایین نگه داشتن نرخ بهره بانکی برای مدت دو سال آینده امری غیر عادی و بی سابقه است . فدرال رزرو آمریکا از دسامبر 2008 میلادی تا کنون نرخ بهره بانکی را در حد صفر درصد ثابت نگه داشته است .
تیموتی دای استاد دانشگاه اورگون در این باره تاکید کرد فدرال رزرو آمریکا باید سیاستهای پولی خود را شفاف تر اعلام کند و به جای پایین نگه داشتن نرخ بهره بانکی اقدام به خرید اوراق قرضه بیشتری نماید . فدرال رزرو آمریکا اوایل تابستان امسال برنامه خریداری 600 میلیارد دلار اوراق قرضه دولتی را متوقف کرده است .
بر اساس این گزارش رشد اقتصادی آمریکا در شش ماه نخست 2011 به کمتر از 0.8 درصد رسیده است . میزان هزینه های مصرفی در اقتصاد آمریکا برای نخستین بار در 20 ماه گذشته کاهش داشته است . نرخ بیکاری آمریکا نیز طی ماه گذشته به 9.1 درصد رسیده است. این رقم از زمان پایان بحران مالی در ژوئن 2009 تا کنون بالای 9 درصد بوده است .


تاریخ : شنبه 10 دی 1390 | 02:53 | چاپ | نویسنده: میلاد فروهر | نظرات (0) (0 لایک)
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.
کلیه حقوق مادی و معنوی محفوظ است.هرگونه کپی برداری ممنوع میباشد 

  • پاتوق مقالات شما