ابزار لودینگ وبلاگ

|

ابزارهای وبلاگ نویسی

درباره واحد تهران غرب - حسابداری دولتی
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
پیشنهاد میکنیم از قسمتهای مختلف سایت بازدید نمایید.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب در دوازدهم بهمن ماه یکهزارو سیصد و هفتاد و سه هجری شمسی تحت عنوان موسسه آموزش عالی سما و به منظور تامین و تربیت نیروهای متخصص در مقطع کاردانی تاسیس و فعالیت آموزشی خود را آغاز نمود.

اولین فعالیت آموزشی واحد با راه اندازی رشته کامپیوتر در مقطع کاردانی نا پیوسته و جذب ۷۰ نفر دانشجو در آن رشته با سیستم آموزشی تمام وقت صورت گرفت و در حال حاضر بیش از ۴۰۰۰ نفر دانشجو در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا در این واحد مشغول به تحصیل می‌باشند. تعداد رشته‌های دایر و مصوب در سال تحصیلی ۱۳۷۸ به ۶ مقطع – رشته رسید که دو رشته در مقطع کاردانی ناپیوسته (حسابداری، علمی کاربردی نرم افزار کامپیوتر) وچهار رشته در مقطع کاردانی پیوسته ( نقشه کشی عمومی، نقشه کشی معماری، کامپیوتر، علمی کاربردی حسابداری) دانشجویان پذیرفته شدند.در سالهای ۸۲ و ۸۳ این واحد جهت توسعه فضای آموزشی برای رشته‌های مختلف در مقطع کاردانی پیوسته اقدام به راه اندازی دو آموزشکده فنی و حرفه‌ای سما تهران و سما اندیشه می‌نماید. همچنین در سال ۸۲ حوزه معاونت دانشجویی مستقل طبق ضوابط تشکیل می‌گردد.

در سال ۱۳۸۳ علاوه بر راه اندازی آموزشکده فنی و حرفه‌ای ۲رشته در مقطع کاردانی پیوسته ( تربیت بدنی، الکترونیک) و ۴ رشته در مقطع کاردانی ناپیوسته ( برق- الکترونیک، معماری، معماری سنتی، تربیت بدنی- مربیگری) در کنار دیگررشته‌های این واحد قرار می‌گیرد .

در سال ۱۳۸۴ سه رشته در مقطع کاردانی ناپیوسته( مدیریت دولتی، مدیریت بازرگانی، آموزش زبان انگلیسی) به مجموعه رشته‌های این واحد اضافه می‌شود و نهایتاً در۱۵ رشته( مقاطع کاردانی نا پیوسته و پیوسته) پذیرش دانشجو صورت می‌پذیرد. در سال ۱۳۸۵ واحد تهران سما از سازمان سما منفک و بعنوان یکی از واحد‌های دانشگاهی منطقه ۸ به رسمیت شناخته شد، همچنین حوزه معاونت پژوهش به همراه شورای پژوهشی و صندوق پژوهش در این سال نیز تشکیل می‌گردد. در سال ۱۳۸۶ واحد تهران سما به واحد تهران غرب تغییر نام داده و ساختمان شماره(۲ ) مربوط به رشته‌های علوم انسانی نیز راه اندازی گردید. راه اندازی رشته کارشناسی مهندسی معماری در سال ۱۳۸۷ و راه اندازی ساختمان شماره(۳) مربوط به رشته‌های برق و کامپیوتر و تصویب سه رشته مدیریت گمرکی، مدیریت هتلداری و مدیریت جهانگردی در مقطع کارشناسی در سال ۱۳۸۸ از دیگر فعالیتهای این واحد دانشگاهی در سالهای اخیر می‌باشد.

از اقدامات مهم توسعه این واحد دانشگاهی در سال ۱۳۸۸خرید و تملک زمینی به مساحت حدود ۴ هکتار در منتهی الیه شمال غرب تهران بمنظور احداث سایت دانشگاهی واحد تهران غرب می‌باشد.

جهت تکمیل کادر هیات علمی و بمنظور اصلاح هرم هیات علمی و نسبت استاد به دانشجو در این واحد از سال ۱۳۸۷ برای جذب دانشجویان بورسیه و فارغ التحصیلان دکتری برنامه ریزی و اقدام لازم صورت گرفت و در ادامه راه با تکمیل کادر هیات علمی در سال ۱۳۸۸ این واحد موفق به اخذ مجوز رشته‌های مهندسی عمران، مهندسی صنایع، مهندسی کامپیوتر (سخت افزار)، مهندسی مکانیک (مکانیک در طراحی جامدات) و حسابداری ( گرایشهای مالیاتی، دولتی و حسابرسی) در مقطع کارشناسی پیوسته از شورای گسترش وزارت علوم گردید و از مهرماه سال ۱۳۸۹ نیز در رشته‌های مزبور رسماً دانشجویان پذیرفته شدند.

در نیمه دوم سال۱۳۸۹ با عقد قرارداد با مشاور، اقدامات اولیه جهت مطالعه و طراحی سایت دانشگاه آغاز وهم اکنون نیز این روند ادامه دارد. در اواخر سال ۱۳۸۹ اقدامات اولیه جهت تملک زمین جانبی سایت اصلی دانشگاه صورت پذیرفت و در اوایل سال ۱۳۹۰ مساحت زمین مزبور، مربوط به احداث سایت دانشگاهی به حدود ۱۴ هکتار رسید.

همچنین از آخرین اقدامات این واحد بمنظور توسعه رشته‌های جدید در سال ۱۳۸۹ اخذ مجوز از شورای گسترش وزارت علوم جهت راه اندازی رشته مهندسی برق – الکترونیک بوده که در مهر ماه ۱۳۹۰ در رشته مذکور پذیرش دانشجو صورت خواهد پذیرفت.

لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.
کلیه حقوق مادی و معنوی محفوظ است.هرگونه کپی برداری ممنوع میباشد 

  • پاتوق مقالات شما